Dzień Pola w Karzniczce


Dnia 23 czerwca br. na terenie Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Karzniczce, odbył się „Dzień Pola”, który poświęcony był wszystkim zainteresowanym chcącym zobaczyć różnorodność odmian roślin rolniczych, w tym bobowatych, okopowych, zbóż czy rzepaku. Po przywitaniu zgromadzonych gości przez kierownika działu badawczo - doświadczalnego panią Magdalenę Wasilewską, wszyscy udali się na lustrację poletek doświadczalnych, gdzie można było zobaczyć różnice odmianowe, w tym wysokość roślin, odporność na choroby grzybowe, czy też w jaki sposób rośliny poradziły sobie z różnymi warunkami stresowymi, np. z przymrozkami, widocznymi w tym roku przede wszystkim na soi. Odmiany z każdej grupy uprawnej, wytypowane do Listy Odmian Zalecanych dla województwa pomorskiego, były oznaczone i opisane. Nasze tegoroczne spotkanie umilił przedstawiciel firmy Innvigo pan Arkadiusz Sojka, który przedstawił swoje produkty w postaci środków ochrony roślin.

Po zwiedzaniu doświadczeń wszyscy udali się na poczęstunek do sadu leszczynowego, gdzie nastąpiła dyskusja podsumowująca spotkanie oraz wręczenie drobnych upominków wraz z publikacjami COBORU i wynikami PDO.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, mile spędzony czas, wymianę informacji i już zapraszamy za rok.Stoisko promujące działalność działu badawczo -doświadczalnego w SDOO Karzniczka
Na zdjęciu drugim Dyrektor SDOO Karzniczka wita zgromadzonych na Pokopkach
Na zdjęciu trzecim Od lewej- Jarosław Kapiszka, Andrzej Kordylas i Paweł Lisowski
Na zdjęciu czwartym Tłumy ludzi na placu.
Na zdjęciu piątym Wręczenie nagród w konkursie kulinarnym
Na zdjęciu szóstym Zgromadzeni przed sceną słuchają wystapień zespołów ludowych a w tle stoiska wystawowe
Na zdjęciu siódmym Pracownicy SDOO Karzniczka