Pokopki 2021

Już po raz XVII mogliśmy świętować Słupskie Pokopki, które odbyły się w niedzielę 3 października na terenie Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Karzniczce. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali: Starosta Słupski Paweł Lisowski, Wójt Gminy Damnica Andrzej Kordylas oraz dyrektor SDOO w Karzniczce Jarosław Kapiszka. Podobnie jak w latach poprzednich, organizatorzy imprezy przygotowali szereg atrakcji, w tym m.in.: konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich, konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z ziemniaków, degustację potraw ukraińskich, występy zespołów ludowych.

Gwiazdą tegorocznej imprezy był zespół "Słowiany". Czynne były stoiska z lokalnymi produktami takimi jak miód, pieczywo, ciasta, wędliny.

Uczestnicy pokopek mogli degustować przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich i Sołectwa okolicznych miejscowości. Były dania na gorąco, dania na zimno oraz szeroki wybór słodkości, w tym m.in. ciast wypiekanych domowym sposobem.

Nie zabrakło także szerokiej oferty ogrodniczej, gastronomicznej oraz rękodzieła. Przybyli w rekordowej ilości goście, mieli możliwość zakupienia plonów prosto od producentów rolnych, a liczne atrakcje umiliły niedzielne słoneczne popołudnie.

Na zdjęciu pierwszym Stoisko wystawowe SDOO Karzniczka

Na zdjęciu drugim Dyrektor SDOO Karzniczka wita zgromadzonych na Pokopkach


Na zdjęciu trzecim Od lewej- Jarosław Kapiszka, Andrzej Kordylas i Paweł Lisowski

Na zdjęciu czwartym Tłumy ludzi na placu.

Na zdjęciu piątym Wręczenie nagród w konkursie kulinarnym

Na zdjęciu szóstym Zgromadzeni przed sceną słuchają wystapień zespołów ludowych a w tle stoiska wystawowe

Na zdjęciu siódmym Pracownicy SDOO Karzniczka

Na zdjęciu ósmym Pracownicy SDOO Karzniczka zajmujący sie doświadczeniami polowymi